Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Pentagram gjigant zbulohet në Kazakistan. Ç'të jetë vallë
English

Pentagram gjigant zbulohet në Kazakistan. Ç'të jetë vallë

Një Pentagram gjigant u gjet në Google Maps në një rajon të izoluar të Kazakistanit, në perëndim të qytetit të Lisakovsk (koordinatat +52° 28′ 47.14″, +62° 11′ 8.38″).
Perimetri i rrethit është mbi 1000 metra i gjerë dhe përmban një Pentagram të përcaktuar qartë matematikisht korrekt.Pentacle (a Pentagram brenda një rrethi) është përdorur në ritual magjie Pentagram i përmbysur është përdorur në magjinë e zezë.

Logo e Kishës së Satanit - Sigil e Baphomet - përbëhet nga një pentacle të përmbysur me dhi të Mendes.
Pak ditë më parë, kur dikush do të bëjë zoom në pentagramin me Google Maps, dy vende të çuditshme do të dalin në dukje, një i quajtur "Adami" dhe një tjetër "Lucifer". Megjithatë, pasi historia doli në internet, këto vende u zhdukën dhe zooming në pentagram është me aftësi të kufizuara tani.

Kjo është ajo që ju merrni kur ju përpiqeni të bëni zoom në pentagram.
Që nga dita e djeshme, është një tekst rus që shfaqet në pentagram i cili është përkthyer: "Kamp veror i papërfunduar në zonë Kazakistan Denisovsky Kostanay".

Në Google Maps (e cila përdor orientim Veri-Jug), Pentagram është përmbysur. Ishte menduar të jetë në këtë mënyrë? Sido që të jetë, simboli është përdorur në rituale magjike.

Disa burime të lajmeve të tilla si Daily Mail dhe Yahoo News e lidhën shpejt këtë histori me "teoritë e konspiracionit", duke deklaruar se ai mund të jetë një vend ushtarak apo një park. Disa artikuj insistojnë në faktin se Pentagram është simboli i krishterë, ndërsa të tjerët thonë se ai është simbol rus. Ai megjithatë është i rëndësishme të theksohet se Rusia përdorur një yll me pesë cepa si një prej simboleve të saj, por jo një Pentagram brenda një rrethi.

KOMENTE