Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kampionati Botëror i Tangos fitohet nga çifti Arfenoni - Kristiani(VIDEO)
English

Kampionati Botëror i Tangos fitohet nga çifti Arfenoni - Kristiani(VIDEO)

Ka përfunduar dhe Kampionati Botëror i Tangos i cili është fituar nga çifti
Jesica Arfenoni dhe Maximiliano Kristiani të cilët janë përulur para gjyqtarëve në këtë ngjarje të mbajtur në Arena Park Luna në Buenos Aires, duke fituar ngjarjen Tango Salon të ndjekur nha shokët e tyre Argentines Guido Palacios dhe Florencia Castilla,që fituan Stage Tango.

Më shumë se 500 çifte nga 37 shtete kanë konkurruar në festivalin dy-javor tango.

Fituesit morën secili 4500 pound dhe bileta avioni për në Paris, ku ata do të japin dhe një performancë.
Tango, origjinën e ka në Argjentinë në fund të shekullit të 19-të dhe tani është një pjesë e rëndësishme e trashëgimisë kulturore të vendit.
1864

KOMENTE