Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Obama: Asnjë vendim akoma për Sirinë (VIDEO)
English

Obama: Asnjë vendim akoma për Sirinë (VIDEO)

Presidenti amerikan Barak Obama ka thënë se SHBA ka arritur në përfundimin se qeveria siriane e ka kryer sulmin me armë kimike pranë Damaskut.

Megjithatë, në një intervistë të transmetuar në Shërbimin e Transmetimit Publik, zoti Obama tha se ai nuk kishte dhënë ende një vendim për një sulm ushtarak kundër Sirisë.

Komentet e tij pasojnë një ditë më pas, pas prapa-skenave dhe grindjeve në OKB dhe ndërsa inspektorët e armëve të OKB-së janë ende duke hetuar rreth pretendimeve të sulmit.

1863

KOMENTE