English

Kabineti i ri “Rama” betohet përpara Presidentit të Republikës Bujar Nishani

Pas votimit në Parlament, kabineti i ri “Rama” do të betohet përpara Presidentit të Republikës Bujar Nishani.

Betimi i qeverisë së re do të zhvillohet në orën 18:00, ndërsa më pas kabineti qeveritar do t`i drejtohet në këmbë kryeministrisë.

Gjithashtu mësohet se sot rreth orës 20:00 do të mbahet edhe mbledhja e parë zyrtare e qeverisë së re e cila do të drejtohet nga kryeministri Edi Rama.

Kabineti i ri qeveritar

1. Edi Rama, Kryeministër

2. Niko Peleshi, zëvendëskryeministër

3. Ditmir Bushati, ministër i Punëve të Jashtme

4. Mimi Kodheli, ministre e Mbrojtjes

5. Saimir Tahiri, ministër i Punëve të Brendshme

6. Klajda Gjosha, ministre e Integrimit Evropian

7. Shkëlqim Cani, ministër i Financave

8. Edmond Haxhinasto, ministër i Transportit dhe Infrastrukturës

9. Eglantina Gjermeni, ministre e Zhvillimit Urban dhe Turizmit

10. Arben Ahmetaj, ministër i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes

11. Lindita Nikolli, ministre e Arsimit dhe Sportit

12. Nasip Naço, ministër i Drejtësisë

13. Mirela Kumbaro Furxhi, ministre e Kulturës

14. Erion Veliaj, ministër i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë

15. Damian Gjiknuri, ministër i Energjisë dhe Industrisë

16. Edmond Panariti, ministër i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave

17. Ilir Beqja, ministër i Shëndetësisë

18. Lefter Koka, ministër i Mjedisit

19. Milena Harito, ministre Shteti për Inovacionin dhe Administratën Publike

20. Bledi Çuçi, ministër Shteti për Çështjet Vendore

21. Ilirjan Celibashi, ministër Shteti për Marrëdhëniet me Parlamentin

KOMENTE