Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia italiane arreston ish-kampionen olimpike
English

Policia italiane arreston ish-kampionen olimpike

Policia italiane arrestoi Larisa Moskalenko , fituesen e medaljes së bronzit të Olimpiadës 1988 në Seul, në mesin e shtatë të tjerëve të dyshuar për trafikimin e fëmijëve nga Afrika Veriore në Norvegji .

Sipas tyre , Moskalenko ishte një pjesë e unazës së rrëmbimit të fëmijëve që ishin marrë nga prindërit të cilët ishin duke kaluar nëpër procedurat e divorcit .
Policia u alarmuau më parë për një bandë , kur një fëmijë u rrëmbye nga Tunizia në tetor 2012 dhe erdhi në Norvegji ,raporton faqja italiane Il Sito wDi Palermo .
Website pohoi se fëmijët e përfshirë ishin nën moshën pesë vjeçare .
Banda ka akuzuar ata se kanë marrë dhjetëra mijëra dollarë për rrëmbimet , në të cilat ata kanë përdorur një teknikë të lartë transportimi te fëmijët e trafikut .
Tre të tjerët e arrestuar janë Luigi Cannistraro , Antonio Barazza dhe Sebastiano Calabrese .
Dy norvegjezët dhe një suedez gjithashtu janë duke u mbajtur në Tunizi . Ata identifikohen si Elisabeth Wenche Adresen , Martin Vage dhe Per Ake Helgesson .

KOMENTE