Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Aksident. Sokol Olldashi humb jetën mbrëmjen e sotme
English

Aksident. Sokol Olldashi humb jetën mbrëmjen e sotme

Rreth orës 21:45 të mbrëmjes së sotme në zonën e quajtur "Lapidari", në aksin rrugor Tiranë-Elbasan ka humbur jetën deputeti i Partisë demokratike Sokol Olldashi.

Automjeti me të cilin po udhëtonte Olldashi së bashku me një person tjetër, ka dalë nga rruga dhe për pasojë vetë Olldashi, i cili ishte në timon ka humbur jetën, ndërsa personi tjetër ndodhet në gjendje të rëndë.

Aktualisht po punohet për nxjerrjen e trupi të deputetit Olldashi për ta dërguar për ekspertizën mjeko-ligjore.

Në vendngjarje ka mbërritur bashkëshortja e zotit Olldashi, ish-kryeministri Sali Berisha, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ministri i Brendshëm ,Saimir Tahiri, deputeti Taulant Balla si dhe një sërë deputetësh të tjerë.

KOMENTE