Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Enver Hoxhaj, vizitë zyrtare në Bullgari
English

Enver Hoxhaj, vizitë zyrtare në Bullgari

Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Bullgarisë, Kristian Vigenin, sot fillon një vizitë zyrtare në Sofje, ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj.
Përveç takimit me homologun Vigenin, Hoxhaj do të zhvillojë takime edhe me presidentin e Bullgarisë, Rosen Plevneliev, kryeministrin Plamen Oresharski dhe udhëheqësit e Parlamentit të Bullgarisë.

Gjatë takimeve të ministrit Hoxhaj me autoritetet më të larta shtetërore bullgare, do të diskutohet për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve, si dhe për proceset e tjera të rëndësishme, me theks të veçantë proceset integruese të Kosovës në Bashkimin Evropian.

Kjo vizitë pritet të ketë rezultate konkrete në fuqizimin e bashkëpunimit bilateral ndërmjet dy vendeve, veçanërisht në proceset integruese evropiane të Republikës së Kosovës.

KOMENTE