Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Enver Hoxhaj vizitë në Francë. Takime në kuadër të samitit të paqes dhe sigurisë
English

Enver Hoxhaj vizitë në Francë. Takime në kuadër të samitit të paqes dhe sigurisë

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka filluar një vizitë në Francë, ku do të zhvillojë takime me burrështetas në kuadër të samitit të paqes dhe sigurisë, që do të zhvillohet në Paris, nga 6 deri më 7 dhjetor.

Gjatë qëndrimit në Paris, ministri Hoxhaj do të zhvillojë takime më përfaqësues të shumë shteteve, pjesëmarrës në këtë samit.

Gjatë takimeve, ministri Hoxhaj do të lobojë për përmbylljen e procesit të njohjeve dhe fuqizimin e marrëdhënieve bilaterale me shtete të ndryshme të botës.

Kjo vizitë pritet të ketë rezultate të rëndësishme në fuqizimin e mëtejshëm të subjektivitetit ndërkombëtar të Republikës së Kosovës.

KOMENTE