Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
13 vjeçari shqiptar djeg flamurin grek në gjimnazin në Kavala
English

13 vjeçari shqiptar djeg flamurin grek në gjimnazin në Kavala

13 vjeçari shqiptar me banim në Greqi dhe nxënës në gjimnazin e një shkolle në Kavala ka djegur flamurin grek. Mësohet se ndaj djalit 13-vjeçar ka nisur ndjekja penale në gjendje të lirë, pasi ai nuk mund të arrestohet për shkak të moshës.

Sipas policisë greke, 13-vjeçari e ka djegur dy herë flamurin grek, sot njëherë mëngjesin e 28 tetorit të vitit 2013. Adoleshenti shqiptar pasi hyri në oborrin e gjimnazit të Kavala-s, shkolla ku edhe ai vetë studion, mori një nga flamurët dhe ia vuri zjarrin.

Policia ka nisur procedimin në gjendje të lirë ndaj 13-vjeçarit shqiptar, i cili akuzohet për xheste ekstremiste dhe për dhunim të simboleve greke/Kataskopoi.com/

KOMENTE