Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Stop vrasjes se qenve endacakë nga punonjësit e bashkisë Tiranë
English

"Stop vrasjes se qenve endacakë nga punonjësit e bashkisë Tiranë"

Në datën 25 Mars 2014 grupime të ndryshme shoqatash për mbrojten e kafshëve, mjedisit,u grumbulluan para Bashkise nën thirjen "Stop vrasjes së qenve endacake nga punonjesit e bashkise Tiranë".

Protesta morri shkas dhe nga videoja e publikuar nga emisioni ivestigativ "FIKS FARE" ku u tregua qartë vrasja e qenve të rruges, pa respektuar asnjë kriter të mirëqënies së kafshëve dhe legjislacionit për shërbimin Veterinar në Shqiperi.

Projekti që bashkia po zbaton për kapjen dhe sterilizimin/kastrimin e qenve endacakë ka disa vite që ka filluar, por menaxhimi i fondeve të projektit nuk është bërë si duhet.

Bashkia e Tiranës nuk duhet të vrasë qentë, por duhet që t'i sterilizojë ato shprehen përfaqësuesit e shoqatës së Mbrojtjes së Kafshëve (ARsA.

Sipas tyre, kafshët e ngordhura hidhen në koshat e plehrave në Tiranë, duke i frikësuar qytetarët për ndonjë sëmundje.
Video e realizuar nga Fiks Fare dhe e hedhur në youtube për të parë mënyrën se si vriten qentë është hequr ose ndaluar...

KOMENTE