English

George Clooney së shpejti do të martohet

George Clooney së shpejti do të martohet me të dashurën e tij. Konfirmimi ka ardhur nga avokati i tij Amal Alamuddin, i cili është shprehur se ka marrë firmën ligjore nga e dashura e tij.

Aktori 52 - vjeçar dhe e fejuara tashmë e tij 36 - vjeçare kanë filluar të takohen që prej tetorit të kaluar, sipas raporteve .

Clooney ishte i martuar më parë me Talia Balsam , ku u divorcuan në vitin 1993 .

Që atëherë , ylli fitues i çmimit Oskar është parë si një nga beqarët më të drejtë të Hollivudit .

Alamuddin është arsimuar në Oksford dhe Universitetin e Nju Jorkut dhe është rekrutuar nga firma e saj e tanishme në vitin 2010 .

Alamuddin që flet rrjedhshëm frëngjisht dhe arabisht , thuhet se ka kaluar kohë në Nju Jork , Tanzani dhe Sishel .

Spekulimet se Clooney ishte duke planifikuar të rimartohet kanë marrë fund gjatë fundjavës pasi e dashura e tij është parë me një unazë në gishtin e saj të martesës në një restorant të Los Angeles .

Aktori ka qenë i lidhur me një numër femrash në vitet e fundit , në mesin e tyre dhe DJ Lisa Snowdon , modelja italiane Elisabetta Canalis dhe ish- mundësja profesionale Stacy Keibler .

KOMENTE