English

Lazarati, rezultatet deri në këto momente nga policia e shtetit

Gjatë ditës së sotme nga strukturat e Policisë së Shtetit deri në këto momente:


- janë kontrolluar 32 ambiente të ndryshme (banesa, stane, magazine) në territorin e fshatit Lazarat.


- janë gjetur e asgjesuar 2 ton e 10.1 kg marijuanë


- janë gjetur e asgjesuar 9385 rrënjë bimë narkotike kanabis sativa


- janë sekuestruar 11 armë zjarri automatikë e pushkë


- janë sekuestruar 4 pistoleta


-është sekuestruar 1 mitroloz dhe 1 antitank dhe 1 granatëhedhës


-janë sekuestruar 20.250 fishekë


- janë gjetur e sekuestruar 5 automjete me armatim e municion, si dhe 2 automjete bosh


- janë sekuestruar 4 kuti predha granatëhedhësi

KOMENTE