Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Metereologët: Dimri më i ftohtë i shekullit do të jetë sivjet
English

Metereologët: Dimri më i ftohtë i shekullit do të jetë sivjet

Kjo verë nuk ishte tamam një stinë vere siç e kemi jetuar çdo vit, me temperatura të nxehta dhe thatësirë, përkundrazi një korrik më një ditë në javë shi e stuhi, dhe një gusht me temperatura që nuk i kaluan 35 gradë, pyetja që lind është, si do të jetë dimri këtë vit?

Imagjino kapricot në verë si do të përktheheshin në dimër. Sipas meterologëve amerikanë të AccuWeather, dimri këtë vit do të jetë i ftohtë. Muajtë kritikë do të jenë janari dhe shkurti 2015 kur pritet që ngricat të pushtojnë mbarë botën duke sjellë kështu një nga dimrat më të ashpër të shekujve.

Në Amerikë klima sa vjen e bëhet më ekstreme ku nuk ka më stinë precize, pasi çdo qiell të hapur vjen e prish një tornado apo uragan. Por dhe në Europë, situata nuk ka qenë më e mirë. Përmbytje të mëdha janë shënuar në shumë vende këtë verë, kurse në Shqipëri duket se stinët janë postuar, duke i marrë muajt njëra-tjetrës.

KOMENTE