Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Opera “Traviata” fillon sezonin artistik. 24, 26 shtator, TKOB, ora 20.00
English

Opera “Traviata” fillon sezonin artistik. 24, 26 shtator, TKOB, ora 20.00

Jeta, dashuritë dhe intrigat në historinë e Violetës dhe Alfredos.

Kjo histori, e cila përcjell shumë emocione do të interpretohet nga solistët e TKOB dhe është një bashkëpunim me artistë italianë, Max Jota në rolin e Alfredos, dirigjenti Giancarlo De Lorenzo dhe regjia, skenografia dhe kostumet, realizuar nga Primo Petris.

Në role: Etleva Golemi, Ylber Gjini, Ramona Tullumani, Vikena Kamenica, Armando Likaj, etj. Marrin pjesë kori dhe orkestra e TKOB-së.

24, 26 shtator, TKOB, ora 20.00

KOMENTE