Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ilaç perfekt dhe natyral kundër kollës
English

Ilaç perfekt dhe natyral kundër kollës

Përbërësit: 1 kokerr qepe
1 filxhan mjaltë

Pergatitja : Prisni qepen ne feta te holla ,me pas hidhni ne nje kavanoz qelqi, siper shtoni mjaltin .Lereni ne qetesi 8-12 ore, dhe te nesermen kryeni filtrimin me ane te nje garze .(mund te hidhni nje luge te vogel sheqer brenda ne kavanoz ne menyre qe te perftohet sa me shum leng)
Keshillohet te pihet nje luge gjelle njehere ne 3-5 ore per dy dite.

Duhet te konsumohet brenda dy diteve (nese keni kolle te lehte pergjysmoni perberesit).
Per personat qe vuajnë nga diabeti ne vend te mjaltit te hedhin sheqer diabetik , ndersa per femijet e vegjel sheqer te kuq .

Te mirat: Qepa dhe mjalti kane veti te shkelqyera anti-mikrobiale. Qepa forcon imunitetin, është anti -inflamator, pastron bronket ndalon kollen.

Sheqeri ne kete recete sherben per te kthyer masen ne leng.

Mjalti: Nëse ju keni një kollë të thatë, mjalti është qetesues per fytin e irrituar, gjithashtu eshte : anti-viral, anti-bakterial.

KOMENTE