Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Nëna zbulon tuta që luftojnë celulitin
English

Nëna zbulon tuta që luftojnë celulitin

Një nënë ka shpikur një palë tuta sportive për të luftuar celulitin.
Ato kushtojnë 46 pound dhe përmbajnë 1.200 rruaza prej druri që masazhojnë këmbët tuaja dhe siç pretendohet, mund të heqin dhe të parandalojnë celulitin tuaj që shëmton lëkurën.
Nëna e dy fëmijëve ngaqë vuajti nga celuliti dhe pas shumë përpjekjesh nuk morri rezultatin e duhur vendosi të krijonte personalisht këto tuta të cilat i përdorte në palestër.

Ajo morri një rezultat pozitiv dhe si të tillë ajo ngriti një kompani ku donte që shpikjen e saj ta ndante me të tjerë.

Këto tuta sportive duhet të vishen për të paktën 30 deri në 60 minuta çdo ditë, ku pretendohet se ata punojnë, edhe në çiklizëm, vrapim, duke bërë joga - apo edhe ulur në divan.
Këto rruaza nxitin kundërshti ndaj këmbëve duke kontraktuar muskujt, duke i vënë më shumë presion mbi ata deri në shkrirjen e qelizave ynyrore.

Cellulite është yndyrë me gunga nën lëkurë që prek veçanërisht gratë mbi ijet dhe kofshët e tyre.
Ka disa terapi për ti hequr ato, duke përfshirë masazhet pneumatike, terapi të ngrohjes dhe me ultratinguj - edhe pse nuk janë mbështetur nga studimet mjekësore.

KOMENTE