Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Romela Begaj, shpallet kampione bote në peshëngritje
English

Romela Begaj, shpallet kampione bote në peshëngritje

Romela Begaj, sportistja shtangiste shqiptare është shpallur kampione bote në stilin e shkëputjes në Kazakistan.

28-vjeçarja ngriti 108 kg në provën e parë, dështoi në të dytën me 113 kg dhe në të tretin arriti të triumfojë në Botërorin e Kazakistanit.

Ajo vazhdon të jetë në garë edhe për stilin e shtytjes. Kaështë ajo sjell një tjetër medalje ari në Shqipëri pas Daniel Godellit.

KOMENTE