Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Qeni i ha pashaportën, lojtari ngelet jashtë lojës
English

Qeni i ha pashaportën, lojtari ngelet jashtë lojës

Lojtari yll në hokej mbi akull nuk do të marrë pjesë në lojrat për tre javët e ardhshme pas qeni i tij hëngri dokumentet e tij të udhëtimit.

Anatoli Golyshev, i cili luan për klubin rus Avtomobilist Yekaterinburgkishte lënë kontratën e punës dhe pasaportën e tij në shtëpi kur ai u largua nga shtëpia.
19-vjeçari nuk e kishte marrë qenin e tij me vete dhe besohet se qeni shprehu mllefin e tij duke ngrënë dokumentet.

Ai tha: "Kur jam kthyer në shtëpi, pashë se qeni ishte duke përtypur diçka.

Nuk mund të besoja kur kuptova se ishte duke përtypur pasaportën time"

Klubi luan në Hockey League Kontinental (KHL), një ligë profesionale ndërkombëtare hokej akull themeluar në vitin 2008 e cila ka klubet anëtare të bazuar në Bjellorusi, Kroaci, Finlandë, Kazakistan, Letoni, Rusia dhe Sllovaki.

Deri sa shkresa e re të organizohet, Golyshev ka për të qëndruar në shtëpi në qytetin rus të Sverdlovsk Oblast.

KOMENTE