English

Si të pastroni trupin tuaj vetëm me mollë një herë në muaj


Mëngjesi:

Pini një lëng të freskët molle, pa sheqer ose sheqer diabetik. Shtoni lëng limoni; gjysmë limoni është mjaftueshëm. Pijeni lëngun e përgatitur nga një gllënjkë, jo të gjithë në të njëjtën kohë. Hani dy mollë, 2-3 orë pasi të keni mbaruar lëngun e mollës.

Dreka:

Bëni një çaj duke përdorur lëkurën e mollës. Shtoni dy lugë mjaltë. Hani 2-4 mollë një ose dy orë pas drekës. Pini lëng të freskët molle në pasdite.

Darka:

Përzieje tulin e mollës pa lëkurën me 2 lugë mjaltë.

Darka është në fakt hapi final i këtij procesi detoksifikimi. Është e rëndësishme të mbani mend se ju nuk duhet të hani asgjë tjetër se mollët gjatë gjithë ditës. Mollët treten lehtë, kështu që ju mund të përmirësoni shëndetin tuaj të përgjithshëm duke detoksifikuar organizmin tuaj më shpesh.

Detoksifikimi ndihmon në reumatizmën, artritin, problemet e veshkave, enët e gjakut kur janë të bllokuara, ai pastron enët e gjakut dhe eliminon dhjamin nga gjaku. Ai gjithashtu ka një ndikim pozitiv në sistemin nervor. Ky proces detoksiifikimi do të rritë metabolizmin tuaj duke ju ndihmuar të humbni në peshë më lehtë.
Detoksifikimi i trupit tuaj një herë në muaj është parandalimi i shkëlqyer, por për rezultate më të mira ju duhet ta përsërisni atë më shpesh, për shembull, tri herë në muaj. Sigurohuni mollët të jenë cilësi e mirë me qëllim që të merrni të gjithë ushqyesit.

Sigurisht, kjo nuk do të thotë se ju duhet të hani mollë vetëm gjatë procesit të detoksifikimit. Hani mollë në çdo kohë që ju dëshironi, disa herë në ditë. Ju të gjithë e mbani mend shprehjen e vjetër: "Një mollë në ditë mban mjekun larg".

KOMENTE