English

Si të eleminoni mukusin nga mushkëria juaj

Ky shurup shtëpie do t'ju ndihmojë të eliminoni mukusin në mushkëritë tuaja, dhe gjëja më e mirë është se ajo është gjithashtu shumë e mirë edhe për fëmijët.


Përbërësit

1 lugë gjelle rrënjë alte (Althaea officinalis.Figura në krah)
1 lugë gjelle me fara liri
1 lugë gjelle me sherebelë
1 limon, prijeni në feta
250 ml ujë
1 filxhan shurup panje të pastër ose 250 gram sheqer ngjyrë kafe

Përgatitja:

Vendos ujë në një tigan të vogël, pastaj shtoni shurup panje të pastër (ose sheqer kafe). Ngrohini paraprakisht shurup panje të pastër mbi një ngrohës mesme (ose në qoftë se ju jeni duke përdorur sheqer ngjyrë kafe, ngroheni paraprakisht sheqerin ngjyrë kafe në ngrohje të mesme derisa sheqeri të shkrihet). Shtoni pjesën tjetër të përbërësve dhe uleni ngrohjen. Pas 15 minutave hiqeni nga zjarri dhe lëreni të dhe lereni.

Merrni një lugë shurup tre herë në ditë. E përdorni atë deri sa ju mendoni se kolla juaj është zhdukur. Mbani shurupin në frigorifer.

KOMENTE