English

Ujë me mjaltë, pastruesi organik i organizmit

Të gjithë pothuajse i njohin avantazhet mjekësore që sjell ngrënia e mjaltit në organizëm por a ju ka shkuar në mendje se çfarë ndodh nëse pini ujë me mjaltë në një stomak bosh?

Udhëzime për të përgatitur ujë me mjaltë

Vendos një lugë çaji mjaltë në një gotë me ujë të vakët dhe përziejeni.
Ju do të merrni një përzierje 30% mjaltë e cila ka pjesë të padallueshëm si plazma e gjakut. Mjalti bën një kompleks në ujë e cila zgjeron avantazhet mjekësore të kësaj përzierje të tanishme.

Këtu janë disa nga përfitimet e ujit me mjaltë në mëngjes në një stomak bosh:

Ai standardizon metodologjinë të përpunimit, që nënkupton se i jep fund "zorrëve dembele".
Forcon sistemin imunitar, Është gjithashtu i pabesueshëm kundër bronkitit dhe pastron mushkëritë.
Pastron traktin e tretjes së parazitëve dhe ndalon riprodhimin e tyre.
Pastron trupin nga toksinat.
Në fillim do ju duket sikur beli juaj është shëndoshur por në të vërtetë nuk është ashtu.
Çdo gjë rigjenerohet, flora antivirale, antibakteriale dhe antifungale.
Kolona juaj është rehatuar. Uji me mjaltë do të ndihmojnë aktualisht rivendosjen e mikro gjelbërimit të zorrës së trashë dhe fshirjen nga mikroorganizmat.
Kjo përzierje mund të ndihmojë në mbajtjen çrregulluese dhe të pakontrolluar të uriniës gjatë natës.

Hap pas hapi instruksionet për të gëlltitur ujë mjaltë

Për qëllime parandaluese, pini ujë me mjaltë në mëngjes në një stomak bosh. Verifikoni se ju e pini atë shpejt. Valvula e stomakut hapet shpejt dhe uji shpejt hyn në traktin tretës dhe pak më vonë pas përdorimit të rregullt në sistemin tonë të qarkullimit.

Ujë me mjaltë duhet që të gëlltitet në mëngjes dhe natën. Kjo pije freskuese pastron dhe veshkat tona.Ju mund të shfrytëzoni këtë përzierje për të pastruar fytyrën tuaj duke bërë lëkurën tuaj të butë, të shkëlqyeshme dhe të qetë. Ujë me mjaltë është kozmetike e jashtëzakonshme .

KOMENTE