English

Vdes aktori Hollivudian gjatë xhirimeve

Greg Plitt, 37 vjeç, aktor dhe instruktor palestre njëkohësisht, ka mbetur i vdekur gjatë xhirimeve të tij, për një reklamë proteinash.

Ish-model amerikan i kompanisë “Calvin Klein” u godit nga një tren teksa ishte pozuar për një reklamë mbi shina.

Greg Plitt, 37 vjeç, vdiq më 18 janar në Los Anxhelos pasi ai ishte duke regjistruar veten e tij me një kamerë të vendosur përballë vetes.

Të njohurit dhe miqtë e tij thonë se Gregu ishte i pasionuar pas aventurave. Sipas dëshmitarëve, në aventurën e tij të fundit që rezultoi fatale ai filmonte veten sipas planit duhej të largohej nga shinat me shpejtësi vetëm kur treni të ishte më pak se një metër larg tij.

Plitt ka luajtur përkrah aktorëve me emër Robert De Niro dhe Matt Demon. Ai ka luajtur edhe tek filmi “Terminator 4” së bashku me Christian Bale.

KOMENTE