Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Recetë mrekullie për dhimbjet e kurrizit dhe variçet venoze
English

Recetë mrekullie për dhimbjet e kurrizit dhe variçet venoze

Kjo recetë e thjeshtë mund të jetë zgjidhje për problemin tuaj, nëse ju keni dhimbje prap qaqfës dhe dhimbje në këmbë, dhe kjo është gjithashtu efikas në trajtimin e variçeve në këmbë.

Qëroni 350 gram hudhra dhe i prisni në copa të vogla duke i vendosur në një enë qelqi ku më pas keni hedhur 1 litër me cilësi të lartë vaj perimesh i parafinuar, për shembull, ulliri ose vaj luledielli.

Mbylleni enën me një kapak, ose përdorni një kavanoz, pasi ai është më praktik. Mbajeni atë në një vend të errët në një temperaturë dhome për dy javë. Mos harroni ta tundni kavanozin çdo ditë.


Pas 2 javësh me këtë përzierje lyeni zonën që ju dhemb ose vendosni një garzë të njomur me përzierjen.
Mbulojeni me diçka që të mos e pijnë rrobat përzierjen dhe mbajeni të ngrohtë vendin për gjithë natën. Përsëriteni trajtimin për 2 muaj.

Ju duhet të ndiheni më mirë brenda pak ditësh. Hudhra përmirëson qarkullimin e gjakut në zonat e lënduara, dhe funksionin e tyre në përgjithësi.

Variçet venoze

Butësisht masazhojeni me pak vaj nga kjo përzierje zonën e prekur.Lidheni me një garzë dhe mbajeni për gjithë natën, dhe në mëngjes lani këmbët tuaja.

KOMENTE