Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vitamina B. Simptomat që shfaqen nga mungesa e saj
English

Vitamina B. Simptomat që shfaqen nga mungesa e saj

Futje e pamjaftueshme e vitaminës B1 shkakton pagjumësi, lodhje, dobësi të muskujve, depresioni, nervozizëm, humbje peshe, dhe probleme me zemrën dhe traktin e tretjes.

Vitamina B2 pamjaftueshmëri shkakton acarim të syve, lëkurës me vaj, fistula në zgavrën me gojë, skuqjen e lëkurës dhe inflamacion.

Mangësi Vitamina B3 çon në dhimbje koke, të nivelit të dobët të energjisë, fryma e keqe, ankthi, ulcerat, probleme të zorrëve dhe oreks të dobët.

Në qoftë se trupi juaj mungon Vitamina B5, ju jeni të ngjarë të përjetojnë ndjesi djegie në këmbë dhe këmbët, dhimbje, lodhje, aritmia kardiake, një thirrje në të vjellat, dhe pagjumësi.

Mangësi vitaminë B6 shkakton pagjumësi, anemi, probleme të lëkurës, humbje e flokëve, dhimbje barku dhe mbajtjes fluide.

Nëse trupi juaj nuk ka B12, keni lodhje, diarre, depresion, humbje oreksi, ankth, inflamacion në zgavrën me gojë, dhe çekuilibër hormonal.

KOMENTE