English

UEFA publikon 9 skuadrat të cilat do jenë në krye të serive për grupet e Euro 2012

Bruksel, 15 shtator, NOA - UEFA ka publikuar listën e nëntë skuadrave të cilat do të jenë në krye të serive gjatë tërheqjes së shortit për formimin e grupeve kualifikuese për kampionatin e futbollit evropian "Euro 2012".

Sipas të dhënave zyrtare, ato mësohet se janë Italia, Franca, Spanja, Gjermania, Holanda, Anglia, Rusia, Kroacia dhe Danimarka.

Ndërkaq, bëhet e ditur se më 7 shkurt të vitit të ardhshëm, në Varshavë do të formohen gjashtë grupe të përbëra nga gjashtë skuadra secila dhe tre grupe me nga pesë skuadra.

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE