English

Një avion me 237 pasagjerë bën ulje të detyruar në aeroportin e Budapestit

Budapest, 3 tetor NOA-Një avion Airbus A330-200, i kompanisë ajrore indiane "Jet Airways", me 237 pasagjerë në bord, kreu sot pasdite një ulje të detyruar në aeroportin e Budapestit, për shkak të një problemi në motor, njofton agjencia franceze e lajmeve AFP.

 "Airbus A330-200 me 237 pasagjerë në bord, që vinte nga Brukseli dhe fluturonte drejt Bombeit, bëri një ulje urgjente në Budapest për shkak të një problemi në motor", njoftoi Mihaly Hardy, duke shtuar se nuk ka pasur të plagosur.  Â

Â

KOMENTE