English

Sebastian Vettel pozicionohet i pari në garat Formula 1 për edicionin ‘Grand Prix'

Suzuki, 3 tetor, NOA - Sebastian Vettel u pozicionua i pari në garat e Formula 1 në edicionin "Grand Prix" të Japonisë.

Përfaqësuesi i Red Bull në këtë garë, ka mundur të parakalojë Jarno Trulli që garonte për Toyota, i cili fitoi vendin e dytë dhe Kimi Raikkonen e Ferrarit, që zuri vendin e tretë.

Ndërkaq, Glok ishte vetëm njëri nga pilotët që shkaktuan aksidente në këto prova, së bashku me Alegersuar dhe Buem të cilët ndikuan në ndërprerjen e provave për disa momente. n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE