English

Trazira në Greqi, shpërthen një bombë pranë vendit ku mbajti fjalimin Karamanlis

Athinë, 3 tetor NOA-Një ditë para zgjedhjeve të përgjithshme në Greqi, kryeqyteti i tij është dridhur mesnatën e së shtunës për shkak të një bombe e cila ka shpërthyer pikërisht pranë vendit ku kryeministri i vendit, Kostas Karlamanlis, mbajti mitingun e tij përfundimtar.

Policia njoftoi se lajmi për vendosjen e bombës ishte dërguar në një gazetë lokale para shpërthimit.

Ngjarja ndodhi mu pranë vendit ku po zhvillohej mitingu i Nea Demokratia.

Bomba ka dëmtuar disa motoçikleta afër koshit të plehrave ku ishte vendosur dhe ka thyer xhamat e dritareve të një banese dhe të një dyqani.

Nga shpërthimi nuk është plagosur askush.

Një javë më pare një anëtar i lëvizjes socialiste - PASOK ka qenë objekt sulmi, kur disa të rinj hodhën bomba artizanale drejt banesës dhe zyrës së tij.

Greqia zhvillon zgjedhje të parakohshme të dielën.

Â

Â

Â

KOMENTE