English

Dita e sotme, më e ftohta e vitit me temperaturat më të ulëta

Tiranë, 19 dhjetor, NOA - Dita e sotme përbën më të ftohtën e vitit të shënuar deri tani, sipas të dhënave të instituteve meteorologjike në Shqipëri, të cilat konfirmojnë se ajo ka për të qenë më e acarta deri tani.

Kjo pasi kjo e shtunë shënon edhe temperaturat më të ulëta të kësaj jave, por edhe të këtij sezoni dimëror, i cili sapo ka nisur.

Për këtë, tani mund të thuhet me plot gojën sepse dimri i vërtetë tashmë ka nisur në vendin tonë.

Ndërkaq, sinoptikanët bëjnë të ditur se duke filluar nga sot edhe java e ardhshme parashikohet të përcillet me temperatura të ulëta në vend, porse reshjet do të rrallohen pak dhe do të kemi mot të mirë në të gjithë territorin e Shqipërisë.

n.e/NOA

KOMENTE