English

Zhvillohet ditën e sotme ndeshja finale e Botërorit për Klubet

Barcelonë, 19 dhjetor, NOA - Barcelona dhe Estudiantes janë dy ekipet që do të përballen ditën e sotme mes tyre në finalen e Botërorit për klube, ku megjithëse një prej klubeve më të mëdha të planetit, Barcelona nuk e ka fituar asnjëherë Botërorin e klubeve apo edhe trofeun e mëparshëm, Kupën Interkontinentale.

Ndërsa Estudiantes është një skuadër shumë e fortë argjentinase dhe prandaj nuk do ta ketë aspak të lehtë që ta pretendojë këtë titull.

Por Estudiantes ndërkaq, ka edhe shansin për të bërë histori duke mundur një skuadër të fuqishme për gjithë botën, si ajo e Barcelonës.

Trajneri Alehandro Savela deklaroi se skuadra duhet të japë maksimumin nëse pretendon të fitojë, ndërsa pranoi se Barcelona është super favorite për të marrë trofeun.

n.e/NOA

Â

Â

KOMENTE