English

Milan, ofertë e re për Dzekon

Itali, 16 Janar NOA - Vazhdon telenovela për lojtarin e Wolfsburg Edin Dzeko midis Milanit dhe Çelsit të Ançelotit. Me sa duket Milan është shfaqur sërish por këtë herë me një ofertë të re dhe shumë bindëse për klubin gjerman.

Milan ka vënë në dispozicion të Wolfsburg një shumë prej 22 milionë eurosh plus dy lojtar ku bëhet fjalë pikërisht për Jankulovskin dhe Kaladzen.

Kjo ofertë ka qenë si një kundërpërgjigje për ekipin e Çelsit të cilët shfaqën një interes për lojtarin në ditët që kaluan.

Por duhet thënë që Dzeko i është ofruar Mianit pasi ai ka deklaruar që ëndrra e tij është të bëjë pjesë në ekipi kuq e zi të Milanit.

Kjo është një vështirësi për Çelsin e cila duhet të shmangë këtë dëshirë të lojtarit për të kaluar në radhët e Milanit gjë që është mjaft e vështirë për ekipin e Ançelotit.

r.b/NOA

KOMENTE