Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Premier League, fitore e thellë e Çelsit
English

Premier League, fitore e thellë e Çelsit

Londër, 16 Janar NOA - Sapo janë mbyllur disa nga sfidat e kësaj fundjave të kampionatit anglez të Premier League ku janë shënuar mjaft gola dhe kjo ka ardhur si meritë e dy ekipeve kryesuese të kampionatit.

Çelsi i Karlo Ançelotit ka arritur një fitore të thellë me rezultatin 7 me 2 përballë ekipit të Sunderland kjo dhe falë dopietave të Anelka dhe Lampard duke mbajtur kështu kryesimin e kampionatit.

Ka mbajtur të njëjtin ritëm ekipi i Ferguson, Manchester United ku ka arritur të fitojë bindshëm me rezultatin 3 me 0 kundrejt Burnley.

Golat për "Djajt e Kuqtë" u shënuan nga Berbatov, Rooney dhe Diouf.

Për t'u përmendur është dhe ndalesa e Totenham ku në ndeshjen me Hull City ajo nuk shkoi më shumë se rezultati 0 me 0 me rrjeta të prekura.

Në ndeshjen tjetër asaj mes Wigan dhe Wolverhampton ekipi vendas ka fituar me rezultatin 2 me 0.

r.b/NOA

KOMENTE