Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kapen dy të kërkuar, akuzohen për plagosje në bashkëpunim
English

Kapen dy të kërkuar, akuzohen për plagosje në bashkëpunim

Elbasan, 29 janar, NOA - Dy persona që ishin shpallur në kërkim, kanë mundur të bien në prangat e forcave të policisë së Elbasanit pas një aksioni të organizuar prej këtyre të fundit. Lajmi i konfirmuar për agjencinë e Lajmeve NOA tregon sesi të ndaluarit janë Durim Paja, 29 vjeç dhe Indrit Metani, 28 vjeç; që të dy lindur e banues në fshatin Shushicë të Elbasanit.

Mësohet se personat janë shpallur në kërkim pasi ndaj tyre ekzistonte e vendosur nga gjykata masa e sigurimit "Arrest në burg".

Që të dy akuzohen për veprën penale "Plagosje e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim", e cila parashikohet nga neni 88 e 25 të Kodit Penal.

Materialet iu kaluan prokurorisë së Elbasanit për veprime të mëtejshme.

n.e/NOA

KOMENTE