English

Beyonce e tregoi veten, jo thjesht e bukur (Video)

{youtube}hhmCyGdKq-g{/youtube}

Ja kush janë fituesit e çmimit Grammy

Los Anxhelos, 1 Shkurt NOA - Ylli muzikor, Beyonce, dominoi me 6 fitore në çmimet Grammy, që u mbajtën në Los Anxhelos. Kështu, ajo ia kaloi këngëtares së njohur amerikane të muzikës kantri, Tejlor Suift, e cila fitoi katër çmime.

Beyonce fitoi edhe çmimin për Këngën e Vitit me hitin e saj "Single Ladies", që fitoi edhe çmimin për zërin më të mirë femëror në kategorinë R&B (ritëm e bluz).

kështu Beyonce ishte një fituese e madhe e kësaj nate, pasi ka marrë në shtëpi gjashtë çmime. Ajo e ka munduar Lady GaGa-në në kategorinë "Song Of The Year for Single Ladies (Put a Ring on It)" dhe po ashtu ka fituar çmimin si "Best Female Pop Vocal Performance", për këngën "Halo". Beyonce ka festuar triumfin e saj me një paraqitje dramatike, ku i janë bashkuar në skenë edhe një numër i madh valltarësh të veshur sikurse ushtarë futuristike përderisa ka kënduar këngën e saj më të re "If I Were a Boy" duke ia lëshuar vendin Alanis Morrissette, me hitin e saj "You Oughtta Know". E veshur me rroba provokuese dhe shumë seksi, ajo ka dëshmuar mënyrën e saj të këndimin, në një skenë duke imituar edhe Macheal Jackson dhe pastaj duke vazhduar me vallëzimin e saj të veçantë. Këngëtarja po ashtu ka fituar në kategorinë si këngëtarja më e mirë R & B përderisa ka fituar edhe çmimin për "Best Song and Female R&B Vocal Performance". Beyonce po ashtu ka fituar edhe çmimin tjetër "Traditional R&B Vocal Performance", përderisa këngëtar i hititë "At Last I am", Sasha Fierce ka fituar në kategorinë "Best Contemporary R&B Album". Burri i saj, Jay -Z ka fituar çmimin "Best Rap Solo Performance" për këngën D.O.A. (Death Of Auto-Tune). Këtyre ju ka bashkuar edhe Black Eyed Peas që kanë fituar tre çmime, çmimin "Best Pop Performance", për këngën "A Duo Or Group Ëith Vocals", pastaj çmimet "Best Video" dhe "Best Pop Vocal Album" për këngën The E.N.D. Eminemi ka marrë në shtëpi çmimin "Best Rap Album" për albumin "Relapse", pastaj çmimin "Best Rap Performance", për këngën ku paraqitet në duet me "50 Cent" dhe "Dr Dre", në "Crack A Bottle". Grupi "Kings of Leon" është edhe një tjetër sukses i Grammy-ve pasi kanë fituar çmimin "Record Of The Year" për albumin e tyre "Use Somebody", duke mundur Taylor Sëift, Black Eyed Peas, Lady GaGa dhe Beyonce. Shihni dhe hitin e famshëm: {youtube}zenJJFQw588{/youtube}

Ja kush janë fituesit e çmimit Grammy: BEST ALBUM Taylor Swift, Fearless SONG OF THE YEAR Beyonce: Single Ladies (Put a Ring on It) RECORD OF THE YEAR Kings Of Leon: Use Somebody ROCK ALBUM OF THE YEAR Green Day: 21st Century BEST NEW ARTIST Zac Brown Band BEST FEMALE POP VOCAL PERFORMANCE Beyonce: Halo BEST COUNTRY ALBUM Taylor Swift: Fearless BEST MALE POP VOCAL PERFORMANCE Jason Mraz: Make It Mine BEST RAP/SUNG COLLABORATION Jay-Z, Rihanna and Kanye West: Run This Town BEST POP PERFORMANCE BY A DUO OR GROUP WITH VOCALS Black Eyed Peas: I Gotta Feeling BEST POP COLLABORATION WITH VOCALS Jason Mraz & Colbie Caillat: Lucky BEST POP VOCAL ALBUM Black Eyed Peas: The E.N.D. BEST DANCE RECORDING Lady Gaga: Poker Face BEST ELECTRONIC/DANCE RECORDING Lady Gaga: The Fame BEST TRADITIONAL POP VOCAL ALBUM Michael Buble Meets Madison Square Garden BEST SOLO ROCK VOCAL PERFORMANCE Bruce Springsteen: Working on a Dream BEST ROCK PERFORMANCE BY A DUO OR GROUP WITH VOCALS Kings Of Leon: Use Somebody BEST ROCK INSTRUMENTAL PERFORMANCE Jeff Beck: A Day in the Life BEST ROCK SONG Use Somebody: Caleb Followill, Jared Followill, Matthew Followill & Nathan Followill (Kings of Leon) BEST ALTERNATIVE MUSIC ALBUM Phoenix: Wolfgang Amadeus Phoenix BEST FEMALE R&B VOCAL PERFORMANCE Beyonce: Single Ladies (Put a Ring on It) BEST MALE R&B VOCAL PERFORMANCE Maxwell: Pretty Wings BEST R&B PERFORMANCE BY A DUO OR GROUP WITH VOCALS Jamie Foxx & T-Pain: Blame It BEST TRADITIONAL R&B VOCAL PERFORMANCE Beyonce: At Last BEST R&B SONG Single Ladies (Put a Ring on It): Thaddis Harrell, Beyonce Knowles, Terius Nash & Christopher Stewart BEST R&B ALBUM Maxwell: Blacksummers' Night BEST CONTEMPORARY R&B ALBUM Beyonce: I Am... Sasha Fierce BEST RAP SOLO PERFORMANCE Jay-Z: D.O.A. (Death Of Auto-Tune) BEST RAP PERFORMANCE BY A DUO OR GROUP Eminem, Dr. Dre & 50 Cent: Crack a Bottle BEST RAP SONG Run This Town: Shawn Carter, R. Fenty, M. Riddick, Kanye West & E.Wilson (Athanasios Alatas) (Jay-Z, Rihanna & Kanye West) BEST RAP ALBUM Eminem: Relapse BEST FEMALE COUNTRY VOCAL PERFORMANCE Taylor Swift: White Horse BEST MALE COUNTRY VOCAL PERFORMANCE Keith Urban: Sweet Thing BEST COUNTRY INSTRUMENTAL PERFORMANCE Steve Wariner: Producer's Medley BEST COUNTRY SONG White Horse: Liz Rose & Taylor Swift (Taylor Swift) BEST BLUEGRASS ALBUM Steve Martin: The Crow / New Songs For The Five-String Banjo BEST SPOKEN WORD ALBUM Michael J. Fox: Always Looking Up BEST MUSICAL SHOW ALBUM West Side Story BEST COMPILATION SOUNDTRACK ALBUM FOR MOTION PICTURE, TELEVISION OR OTHER VISUAL MEDIA Slumdog Millionaire BEST SCORE SOUNDTRACK ALBUM FOR MOTION PICTURE, TELEVISION OR OTHER VISUAL MEDIA Michael Giacchino: Up BEST SONG WRITTEN FOR MOTION PICTURE, TELEVISION OR OTHER VISUAL MEDIA Jai Ho (From Slumdog Millionaire): Gulzar, A.R. Rahman & Tanvi Shah BEST INSTRUMENTAL ARRANGEMENT ACCOMPANYING VOCALIST(S) Diana Krall: Quiet Nights BEST REMIXED RECORDING, NON-CLASSICAL When Love Takes Over (Electro Extended Remix) (David Guetta f/ Kelly Rowland) BEST SHORT FORM MUSIC VIDEO Black Eyed Peas: Boom Boom Pow BEST LONG FORM MUSIC VIDEO Beatles: Love - All Together Now

KOMENTE