English

Përplas për vdekje me motoçikletë një 65-vjeçar, arrestohet i riu

Shkodër, 1 shkurt NOA - Përplas një 65-vjeçar me motorrin e tij, arrestohet i riu.

Aksidenti ndodhi mbrëmë në aksin rrugor Shkodër-Muriqan, në vendin e quajtur "Lagjja Dodaj", kur 28-vjeçari Muzafer Landa i cili po udhëtonte me motoçikletën tip Dajan, me targa SH 298 D, ka aksidentuar 65-vjeçarin Ramazan Doda.

I aksidentuari u transportua menjëherë në Spitalin Rajonal të Shkodrës por ndërroi jetë vetëm pak minuta më pas.

Policia e cila mbërriti në vendngjarje kreu veprimet e duhura proceduriale e hetimore dhe arrestoi 28-vjeçarin Myzafer Landa, për veprën penale të "Shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor".

k.k/NOA

KOMENTE