English

Policia e Tiranës gjobit gjatë fundjavës 2301 shoferë, shkelën rregullat e qarkullimit

Tiranë, 1 shkurt NOA - Policia e Tiranës ka gjobitur gjatë fundjavës 2301 drejtues mjetesh për shkelje të qarkullimit rrugor ndërsa po vazhdon ende aksionin e saj ndaj shoferëve debitorë.

"Nga Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, po vazhdojnë kontrollet ndaj atyre drejtuesve të mjeteve, të cilët janë debitor në shlyerjen e detyrimeve të tyre, dhe i fton ato të paraqiten pranë çdo degë të Postës Shqiptare.

Theksojmë se, shërbimet e Policisë së Tiranës do të vazhdojnë me intensitet punën për parandalimin e aksidenteve në rrugë dhe në krijimin e lehtësirave për lëvizjen e lirë të mjeteve, në përputhje me legjislacionin rrugor, me qëllim parandalimin dhe uljen e aksidenteve rrugore.

Në këtë kuadër, kontrolle të shumta po ushtrohen në drejtim të vendosjes së rripave të sigurimit, kaskës mbrojtëse, kontrollit të shpejtësisë, përdorimit të alkoolit nga drejtuesit e mjeteve, parkimet e gabuara etj. Po ashtu, kontrolle të vazhdueshme do të ushtrohen kryesisht për parkimet e gabuara, apo parkimet dyshe në akset e qytetit të Tiranës" thuhej në deklaratën e policisë së kryeqytetit lëshuar ditën e sotme.

Kështu gjatë fundjavës policia rrugore e Tiranës ka gjobitur 2301 drejtues mjetesh ndërsa pezulloi 27 leje drejtimi.

k.k/NOA

KOMENTE