English

Abidal, jashtë për dy muaj

Barcelonë, 10 Shkurt NOA - Vijnë lajme jo të mira për ekipin e Barcelonës ku lojtari i tyre, ose më saktësisht mbrojtësi i krahut Eric Abidal do të qëndrojë larg fushave të lojës për rreth dy muaj.

Abidal po vuan një dëmtim në këmbën e tij të majtë të cilin e mori gjatë stërvitjes me ekipin dhe për këtë arsye ai do të mungojë në transfertën e dyfishtë të Barcelonën me Shtutgardin kjo e vlefshme për kompeticionin e Chamipns League dhe në miqësoren e përfaqësueses së tij, me Spanjën e cila është në program më datë 2 mars.

Por krahas tij tekniku i Barcelonës Pep Guardiola do të përballet dhe me dëmtimet e tjera të cila janë të bollshme në repartin e mbrojtjes ku në ndeshjen me Atletiko Madrid në fundjavë do të mungojnë Piquè, Marquez dhe Puyol.

r.b/NOA

KOMENTE