Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Bosch: Tryeza e Topit, hap pozitiv drejt zgjidhjes së ngërçit politik
English

Bosch: Tryeza e Topit, hap pozitiv drejt zgjidhjes së ngërçit politik

Tiranë, 10 shkurt, NOA- Tryeza e organizuar nga Presidenti Bamir Topi për negociata mes PS dhe PS mund të jetë një shans për daljen e vendit nga kriza.

Ky është qëndrimi zyrtare që ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Robert Bosch, ka mbajtur sot në lidhje me zhvillimet politike në vend duke përshëndetur nismën e marrë nga kreu i shtetit Bamir Topi.

"Prezenca e OSBE-së në Shqipëri mirëpret ngrohtësisht nismën e Presidentit të Republikës së Shqipërisë për të organizuar një tryezë politike të rrumbullakët, ditën e shtunë, si një hap konstruktiv dhe inkurajues drejt zgjidhjes së ngërçit politik aktual", ka deklaruar kreu i prezencës së OSBE-së, Bosh.

Gjithashtu ambasadori ka përshëndetur dhe gatishmërinë e treguar nga kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama për të marrë pjesë në negociata. "I mirëpresim, gjithashtu, edhe reagimet publike pozitive të drejtuesve të Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste lidhur me pjesëmarrjen e tyre të plotë dhe aktive për të shqyrtuar bashkërisht mënyrat në të cilat mund të kapërcehen vështirësitë", është shprehur Bosch.

xh.q/NOA
KOMENTE