Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Braçe: Shitja e pasurive publike për të mbushur arkën e shtetit
English

Braçe: Shitja e pasurive publike për të mbushur arkën e shtetit

Tiranë, 10 shkurt, NOA- Nisma më e fundit e qeverisë për privatizimin e aseteve shtetërore është cilësuar nga Partia Socialiste si një lëvizje për të mbushur arkën e boshatisur të shtetit.

Deputeti i PS-së, Erion Braçe, tha në një konferencë për shtyp se qeveria ka dështuar me politikat e saj ekonomike. Sipas Braçes qeveria dështoi në përballimin e krizës ekonomike duke rënduar dhe më tej bilancin negativ buxhetor.

Deputeti i PS-së shtoi se tashmë kriza ekonomike ka prekur financat e çdo qytetari shqiptarë.

Reagimi i PS-së për situatën ekonomike ka ardhur një ditë pas deklaratës së kryeministrit Berisha, i cili u shpreh se gjatë këtij viti do të privatizohet pjesa e mbetur e aseteve publike.

xh.q/NOA

KOMENTE