Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kapet i kërkuari për prostitucion, u dënua 8 vjet burg në mungesë
English

Kapet i kërkuari për prostitucion, u dënua 8 vjet burg në mungesë

Fier, 10 shkurt, NOA - Forcat e policisë së Fierit kanë mundur të vënë në pranga një person të shpallur në kërkim, pasi ndaj tij ekzistonte një vendim gjykate me 8 vjet burg në mungesë për veprën penale "Shfrytëzim prostitucioni në rrethana rënduese", parashikuar nga neni 114/a i Kodit Penal. Lajmi konfirmohet prej tyre për agjencinë e Lajmeve NOA, duke shtuar se i ndaluari është Alket Bytyçi, 27 vjeç, lindur dhe banues në Fier. Mësohet se ai ishte shpallur në kërkim nga policia e Bulqizës pasi në vitin 2002 ka shfrytëzuar për qëllime prostitucioni një vajzë me inicialet Z.K.

Prandaj kundrejt tij do të kryhet ekzekutimi i urdhrit të prokurorit dhe vendimit të gjykatës së Bulqizës.

n.e/NOA

KOMENTE