Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shoferi qëllohet me armë brenda në makinë, në kërkim autori
English

Shoferi qëllohet me armë brenda në makinë, në kërkim autori

Korçë, 10 shkurt, NOA - Një person është qëlluar me armë zjarri, ndërsa drejtonte makinën e tij tip Benz, me targë KO 0868 A. Lajmi konfirmohet prej forcave të policisë së Korçës për agjencinë e Lajmeve NOA, duke saktësuar se autori i kësaj vepre penale është 19-vjeçari Llazar Kalemi, lindur dhe banues në qytetin e Korçës. Me marjen e njoftimit, u ngrit grupi hetimor i cili shkoi në vendngjarje ku kreu veprimet e para procedurale dhe nga këqyrja e vendit u fiksuan dhe u morën në cilësinë e provës materiale tre gëzhoja model 56 te kalibrit 7.62 mm.

Nga ana e policisë u kryen të gjitha veprimet e nevojshme proceduriale për veprën penale të "Prishjes së qetësisë publike dhe armëmbajtjes pa leje", parashikuar nga neni 274 dhe 278/2 i Kodit Penal, në ngarkim të Llazar Kalemit dhe vazhdon puna për kapjen e tij.

Materialet përkatëse do t'i kalojnë prokurorisë së Korçës për hetime të mëtejshme.

n.e/NOA

KOMENTE