Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shtyhet pas një jave seanca gjyqësore ndaj Aldo Bares
English

Shtyhet pas një jave seanca gjyqësore ndaj Aldo Bares

Tiranë, 10 shkurt, NOA - Eshtë shtyrë për një javë më vonë seanca gjyqësore në ngarkim të ish-kreut të bandës së Lushnjes, Aldo Bare. Një gjë e tillë ndodhi pasi seanca e zhvilluar sot u shty me kërkesë të avokatit të tij. Vetë Bare ka qenë i pranishëm në seancën e ditës së sotme dhe ka kërkuar pavlefshmërinë e afateve të gjykimit të tij, duke kërkuar sërish në këtë mënyrë mbylljen e çështjes së tij, gjë që nuk është pranuar nga gjykata.

Aldo Bare akuzohet për të paktën 15 vrasje të ndodhura në qytetin e Lushnjës, rrëmbim personi, shkatërrim prone, krijim organizate kriminale, si dhe trafik ndërkombëtar droge.

Ai u ekstradua para pak muajsh nga Turqia, vend ku është fshehur për vite të tëra.

n.e/NOA

KOMENTE