Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Urgjent/ Shoqërohen 7 pedagogë dhe sekserë për mitmarrje dhe korrupsion
English

Urgjent/ Shoqërohen 7 pedagogë dhe sekserë për mitmarrje dhe korrupsion

Tiranë, 10 shkurt, NOA - Disa pedagogë dhe sekserë që kishin lidhje me ta, janë shoqëruar sot nga forcat e policisë së Tiranës pasi ndaj tyre rëndojnë akuzat për mitmarrje dhe korrupsion ndaj studentëve.

Lajmi konfirmohet paraprakisht nga burimet policore për agjencinë e Lajmeve NOA, në pritje të bërjes publik të tij gjatë një konference për shtyp nga Policia e Tiranës.

Mësohet konkretisht se janë 7 pedagogë dhe sekserë, të Fakultetit Bujqësor të Tiranës, të cilët gjendeshin nën hetim prej disa muajsh nga organet e policisë.

Ndaj tyre sot u krye një operacion, përmes të cilit, atyre iu është komunikuar vendimi i marrë prej gjykatës për masën e sigurisë "Arrest shtëpie" për ushtrimin e veprave të mitmarrjes dhe korrupsionit.

Ndërkaq, nga policia priten nga momenti në moment, të publikohen detaje të mëtejshme rreth këtij operacioni të bujshëm, i cili pason atë të disa rasteve të tjera kundër personave që ushtrojnë mitmarrjen dhe korrupsionin duke qenë në poste publike ... (vijon)

n.e/NOA

KOMENTE