English

Vdekje tragjike e një 5-vjeçari shqiptar në Greqi

Hania, Greqi, 10 Shkurt NOA - Një djalë pesë vjeçar i cili jetonte me familjen e tij në Greqi, humbi tragjikisht jetën pasi ra nga krevati duke përplasur fatalisht kokën në lojë e sipër me vëllanë.

Ngjarja ndodhi në lokalitetin Muzura Akrotiriu në afërsi të Haniasë në Greqi, informon korrespondenti i agjencisë NOA.

Fëmija gjendej bashkë me vëllanë më të vogël duke luajtur në dhomën e tyre dhe në një moment i vogli ka dashur të dalë nga krevati por ka rënë dhe përplasja e kokës me dyshemenë ka qenë vdekjeprurëse.

Një mjek amerikan fqinjë me familjen shqiptare, rendi në vendngjarje kur dëgjoi klithmat e familjarëve dhe u përpoq ta ndihmojë ndërsa e transportoi menjëherë në spitalin shtetëror EKAV.

Megjithë përpjekjet e bëra, i vogli shqiptar ndërroi jetë pak minuta më vonë, për shkak se goditja kishte shkaktuar hematomë të brendshme në kokë me pasojë vdekjen.

n.s/e.r/NOA

KOMENTE