Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vdekje tragjike e një 5-vjeçari shqiptar në Greqi
English

Vdekje tragjike e një 5-vjeçari shqiptar në Greqi

Hania, Greqi, 10 Shkurt NOA - Një djalë pesë vjeçar i cili jetonte me familjen e tij në Greqi, humbi tragjikisht jetën pasi ra nga krevati duke përplasur fatalisht kokën në lojë e sipër me vëllanë.

Ngjarja ndodhi në lokalitetin Muzura Akrotiriu në afërsi të Haniasë në Greqi, informon korrespondenti i agjencisë NOA.

Fëmija gjendej bashkë me vëllanë më të vogël duke luajtur në dhomën e tyre dhe në një moment i vogli ka dashur të dalë nga krevati por ka rënë dhe përplasja e kokës me dyshemenë ka qenë vdekjeprurëse.

Një mjek amerikan fqinjë me familjen shqiptare, rendi në vendngjarje kur dëgjoi klithmat e familjarëve dhe u përpoq ta ndihmojë ndërsa e transportoi menjëherë në spitalin shtetëror EKAV.

Megjithë përpjekjet e bëra, i vogli shqiptar ndërroi jetë pak minuta më vonë, për shkak se goditja kishte shkaktuar hematomë të brendshme në kokë me pasojë vdekjen.

n.s/e.r/NOA

KOMENTE