Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
CNN, persona të zakonshëm të cilët bëhen heronj të Amerikës
English

CNN, persona të zakonshëm të cilët bëhen heronj të Amerikës

Uashington, SHBA, 27 Shkurt NOA - Uinona Uard është një grua 58 vjeçare e cila i ka dedikuar kohën e saj të lirë femrave të cilat janë viktimë e dhunës dhe abuzimeve të ndryshme violenca në fshatin e Vermont.

Ajo ka vetëm një makinë e cila i nevojitet si zyrë ka kaluar një të shkuar mjaft të vështirë dhe një të ardhme e cila është plot vullnet për të ndihmuar të tjerët.

Ajo tashmë ndihmon të gjithë femrat që si ajo më parë kanë pësuar dhunime, por duhet thënë se Uinona ka qenë një njeri i zakonshëm e cila tashmë ka gjetur një tjetër kuptim për jetën e saj dhe ndodhet nën reflektorët e programit të CNN në të cilin pikërisht njerëz të zakonshëm kthehen në heronj të vërtetë të Amerikës.

"CNN Heroes" është një program i cili ka si qëllim pikërisht të zgjedhë "heroin" e vërtetë të Amerikës. Po të shkojmë në faqen zyrtare të këtij programi të CNN aty do të mund të gjejmë dhe persona të tjerë të cilët si Uinona ndihmojnë njerëz të tjerë të cilët kanë nevojë për diçka të tillë.

r.b/NOA

KOMENTE