English

Përfundon kampionati për Owen

Angli, 5 Mars NOA - Lojtari i Manchester United Michael Ouwn ka pësuar dëmtimin e radhës në gjurin e tij.

Ky problem po bëhet një dëmtim kronik për këtë lojtar, ku do të jetë një mungesë tepër e rëndësishme për Ferguson i cili ka në program dhe ndeshjen në Champions përballë Milanit.

Owen këtë herë e ka mbyllur sezonin e tij futbollistik të këtij viti dhe për ta parë në fushat e lojës duhet të presim sezonin e ardhshëm në të cilin pritet dhe rikthimi i tij.

Trajneri i ekipit të United, Ferguson është shprehur tepër i trishtuar nga ky dëmtim i lojtarit pasi sipas tij, Owen ka marrë pjesë rregullisht në të gjitha seancat stërvitore të ekipit dhe ka qenë fati i keq për të që u dëmtua dhe për këtë arsye do të qëndrojë për një kohë të gjatë larg fushave të lojës.

r.b/NOA

KOMENTE