Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Familja e Litivenkos: Kemi frikë
English

Familja e Litivenkos: Kemi frikë

Rimini, 9 mars, NOA - Djali i tij, Aleksandër Litivenko, një ish-agjent i KGB-së ruse u helmua me lëndë radioaktive në vitin 2006 dhe e gjithë bota e mori vesh lajmin rreth tij. Por sot ai ndihet i kërcënuar edhe vetë me jetën dhe e ka shfaqur atë gjatë një interviste të dhënë për mediat. Bëhet fjalë për të atin e agjentit të helmuar, Valter Litivenko, i cili jeton në Itali dhe me frikë, pohon se aty nuk e ka aspak jetën të sigurt.

Kjo pasi, e ka lidhur këtë me miqësinë që ekziston mes Berluskonit dhe Putinit. Në një intervistë për "Guardian", ai ka pohuar se një lokal që menaxhonte në Rimini, i është mbyllur nga autoritetet. Ndërsa po vazhdohet t'i refuzohet edhe azili.

Djali i tij u vra në një restorant të Londrës, duke u helmuar me lëndën radioaktive polonium 210.

n.e/NOA

KOMENTE