Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
FIFA-UEFA: Mbështesim FSHF
English

FIFA-UEFA: Mbështesim FSHF

Durrës, 9 mars, NOA Update - Projekti për restaurimin e stadiumit kombëtar "Qemal Stafa" t'i jepet Federatës, pasi do mbështetet edhe nga FIFA e UEFA. Një fakt të tillë e ka deklaruar gjatë mbledhjes së Asamblesë Zgjedhore për zgjedhjen e presidentit të ri të Federatës Shqiptare të Futbollit, Ange Maria Vilar, zëvendës president i FIFA/UEFA-s.

Në garën ku janë vendosur përballë tre kandidatët Armand Duka, Refik Halili dhe Rudi Vata, përfaqësuesi i FIFA-UEFA përgëzoi ndër të tjera në fjalën e tij ministrin e Kulturës dhe Sporteve, Ferdinand Xhaferri për frymën e re që ka sjellë në sportin shqiptar, duke shtuar se mes qeverisë e FSHF-së ka raporte të mrekullueshme.

"Presidenti i FIFA dhe UEFA njeh kontributin e ministrit për përmirësimin e këtyre marrëdhënieve", tha ai.

n.e/NOA

KOMENTE