Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kontrolli, kapet me pistoletë e fishekë
English

Kontrolli, kapet me pistoletë e fishekë

Durrës, 9 mars, NOA - Mbante të fshehura në makinë një pistoletë sportive dhe një krehër me fishekë, por është zbuluar nga policia gjatë një kontrolli të ushtruar brenda saj. Bëhet fjalë për 22-vjeçarin me inicialet M.GJ., lindur në Pukë dhe banues në Durrës, ndaj të cilit ka nisur procedimi penal. Lajmi konfirmohet për agjencinë e Lajmeve NOa nga burimet policore të Durrësit, sipas të cilave, arma dhe fishekët që ai mbante pa leje, u gjendën në autoveturën Benz në përdorim të të lartpërmendurit, me targa DR 5025 D.

Nga ana e policisë u kryen veprimet e para hetimore, ndërsa materialet për veprën penale të "Mbajtjes pa leje të armëve sportive", iu kaluan për ndjekje prokurorisë së Durrësit.

n.e/NOA

KOMENTE