Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vdesin në një ditë dy njerëzit më të vjetër
English

Vdesin në një ditë dy njerëzit më të vjetër

SHBA, 9 Mars NOA - Dy nga njerëzit më të vjetër të botës janë ndarë nga jeta në të njëjtën ditë. Meri Jozefinë Rei, e certifikuar si personi më i vjetër në Shtetet e Bashkuara, vdiq të djelën në moshën 114 vjeç e 294 ditë.

Në të njëjtën ditë u nda nga jeta dhe amerikanja tjetër, Deizi Beilei, 113 vjeç e 342 ditë.

Aktualisht personi më i vjetër në botë është japonezja, Kama Çinen, që është 114 vjeç dhe më shumë se 300 ditë. /rfe/

KOMENTE